Projekt koncepcyjny ogrodu

Wstępny etap naszej współpracy projektowej.

 

Fragment projektu koncepcyjnego ogrodu

W JAKIEJ FORMIE?

Otrzymujesz od nas opracowanie projektowe ogrodu w wersji papierowej (wydrukowana książeczka) oraz elektronicznej w formatach plików pdf lub jpg (na nośniku lub jako załącznik maila).

Na projekt koncepcyjny ogrodu składa się:

  • rzut w kolorze – ujęte są tutaj elementy istniejące i projektowane na obszarze działki wskazanej do zaprojektowania;
  • schemat funkcjonalny ogrodu – w formie rzutu/widoku z góry, gdzie działka podzielona jest na strefy, opisane są elementy poszczególnych fragmentów ogrodu oraz założenia kompozycyjne;
  • wizualizacje ogrodu – w formie obrazów z lotu ptaka lub z poziomu oczu człowieka (wszystko zależy od specyfiki terenu)
  • zestawienie inspiracji wraz z umieszczeniem ich proponowanej lokalizacji w układzie ogrodu;
  • opis koncepcji projektowej ogrodu – gdzie opisana jest ogólna kompozycja, podział na strefy oraz sugerowane materiały jakie można użyć w etapie wykonywania ogrodu.

 

Jesteś współtwórcą projektu ogrodu, dlatego w etapie koncepcyjnego projektu ważne dla nas są wszelkie inspiracje i pomysły jakie masz na własny ogród.

Oczywiście nad etapem koncepcyjnym pracujemy do momentu, aż padnie z twojej strony magiczne sformułowanie: „to jest to! Taki ogród chcę mieć!”.

Nie boimy się poprawek, koncepcja wstępna może zmienić się o 180 stopni. To ty będziesz użytkownikiem ogrodu, dlatego ważnym jest by koncepcja spełniała twoje oczekiwania w 100%.

Dobrze dopracowana i w pełni zaakceptowana, przez ciebie, koncepcja pozwoli na sprawniejsze przygotowanie projektów technicznych, a stąd już tylko mały-wielki krok do realizacji ogrodu!

Zapisz

Projekt koncepcyjny ogrodu
Proszę oceń to!